
The 43-Inch Wall-Mounted Interactive Digital Display with Toughened Glass is a reliable screen for everyday business use. It’s strong, easy to use, and fits well in places like shops, offices, hospitals, and schools. The screen shows content clearly and can run all day without any problems
Stock Available
The 43-Inch Wall-Mounted Interactive Digital Display with Toughened Glass is a reliable screen for everyday business use. It’s strong, easy to use, and fits well in places like shops, offices, hospitals, and schools. The screen shows content clearly and can run all day without any problems
| Model | DIN43WT-B |
| Diagonal Size | 43 |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| OS | Android (Windows Optional) |
| Display Ratio | 16:09 |
| Contrast Ratio | 1200:1 |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Color | Black |
| Touch Screen | Capacitive |
| Viewing Angle | 178°(V)/178°(H) |
| Port | 1 x USB 1 x HDMI 1 x DVI 1 x DC in |
| Speaker | 2 X 2 W |
| Communication Port | USB2.0 |
| Positioning Accuracy | ±2 |
| Power Consumption | ≤35W |
| Standby Consumption | ≤0.5W |
| Power Supply | 100-240V, 50/60Hz |
| Dimension (W x D x H) | 60 × 10 × 105 |