
The 43-Inch A-Type Digital Advertising Standee is designed to deliver impactful indoor promotions, making it ideal for retail environments, events, reception areas, and more.
Stock Available
The 43-Inch Gold A Type Frame Indoor Digital Advertising Standee for Engaging Promotions and Signage is a modern signage solution designed for high-traffic indoor areas. With a crisp HD display and sturdy A-frame design, it’s ideal for showcasing promotions, menus, and branding content in retail stores, restaurants, showrooms, and corporate spaces. Built with durable materials and easy content management, it ensures both style and performance.
| Model | DIN43A-G |
| Cpu | RK3568,Cortex-A55 x 4, 2.0GHz, |
| GPU | ARM G52 2EE |
| RAM | 2 GB |
| Storage | 16 GB |
| System Andriod | 11.0 |
| Diagonal Size | 43” (109.22 cm) |
| Effective Display Area | 940.896(W)×529.254(H) mm |
| Pixel Pitch | 0.16335(H) ×0.49005(V) mm |
| Display Ratio | 16:09 |
| Brightness | 450cd/㎡ |
| Contrast Ratio | 1200:1 |
| Response Speed | 8ms |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Backlight Type | ELED |
| Viewing Angle | 178°(V)/178°(H) |
| Resolution | 1920(H) X 1080(V) |
| USB 3.0 | 2 |
| RJ45 | 1 |
| HDMI Out | 1 |
| DC In | 1 |
| AC Plug | 1 |
| Wi-Fi | 8022.11a/b/g/n; up 2.4G/ down 5G |
| Speaker | 2 X 5 W |
| Working Temperature | 0℃~40℃ |
| Storage Temperature | -20℃~60℃ |
| Power Consumption | ≤50W |
| Standby Consumption | ≤0.5W |
| Power Supply | 100-240V, 50/60Hz |
| Package Size | 1750 x 650 x 165mm |
| Gross Weight | Approx. 25–35 kg |
| Color | Gold |
| Power Cable | 1 PC |
| Warranty | 1 Year |