
The 32” Smart Movable Interactive Digital Standee is a modern, all-in-one digital display solution designed for retail stores, showrooms, offices, hospitals, and commercial spaces. It features a Full HD 1920×1080 display with high brightness for clear and vibrant visuals, along with a capacitive 10-point multi-touch screen for smooth and responsive interaction.
Stock Available
The 32” Smart Movable Interactive Digital Standee is a modern, all-in-one digital display solution designed for retail stores, showrooms, offices, hospitals, and commercial spaces. It features a Full HD 1920×1080 display with high brightness for clear and vibrant visuals, along with a capacitive 10-point multi-touch screen for smooth and responsive interaction.
Powered by Android OS with 8GB RAM and 128GB storage, this smart standee supports seamless content playback without the need for a pendrive. With built-in cloud-based software, users can upload, manage, and update content remotely anytime, anywhere. The standee supports both horizontal and vertical rotation, making it suitable for various display requirements.
| Model | DIN32M-W |
| Panel Type | A-siTFT-LCD VA technology |
| Panel size | 32 inch |
| Resolution | 1920(RGB)×1080,FHD |
| Viewing Angle | 89/89/89/89(Typ.)(CR≥10) |
| Display Area (mm) | 697.30×392.23 |
| Display Scale | 16:9 |
| Backlight Type | LED |
| Display luminance | 300cd/m² (Typ.) |
| Frame frequency | 60Hz |
| Support colors | 16.7M,72%NTSC |
| Contrast ratio | 1000:1(Typ.)(transmission) |
| Default color temperature | 6500 |
| Display mode | AMVA,Constant black display, transmissive |
| Curvature | Plane |
| Operating System | Android |
| System Version | Android 13 |
| Operation Mode | Capacitive touch / Bluetooth remote control |
| CPU | MT8788 Octa-core Cortex-A73 + Quad-core Cortex-A53 |
| GPU | ARM Mali-G72 MP3 700MHz |
| RAM | DDR4 8GB |
| ROM | EMMC 128GB |
| Network Support | Wi-Fi 2.4G/5G |
| Bluetooth | 4.2 |
| HDMI | 1 set of HDMI-IN interface |
| USB | 1 USB2.0 HOST TYPE-A interface |
| TYPE-C Interface | Support USB OTG for device upgrade |
| Touch technology | Projection Capacitor Technology |
| Touch scheme | G+G/OGF |
| Number of channels | 34 x 60 |
| Touch point count | 10 Point Effective Touch |
| Touch media | Finger or Capacitive Touch Pen |
| Touch Accuracy | 2mm |
| Response Time | 5ms |
| Drive Mode | Drive free |
| Touch Interface | USB |
| Surface Treatment of Cover Plate | AG |
| Surface Hardness | ≥6H |
| Working Voltage | 5V |
| Data output method | Coordinate output |
| Body color | White |
| Frame material | ABS |
| Body material | ABS+6063(metallizing) |
| Surface material | AG+tempered glass |
| Camera | 13MP Inbuilt Camera |
| Speaker | 4Ω5W*2 |
| Monitor size | 733 x 425 x 47mm |
| Packing size (L x W x H) | 800 x 565 x 230mm |
| Net weight/ gross weight | 20KG/22KG |