
A sleek and compact digital display with a high-resolution 32-Inch Easel-Style screen and durable toughened glass. Perfect for salons, cafes, and retail counters, it delivers 12/7 performance and simple content management for engaging indoor promotions.
Stock Available
Built with 32 Inch Black Toughened Easel Digital Display for Signage and Advertising, a sleek and modern solution designed for retail stores, salons, cafes, and reception areas. Featuring a high-resolution screen and an easel-style frame, this display blends functionality with aesthetics to deliver eye-catching promotional content, digital menus, announcements, or brand messaging.
| Model | DIN32AT-B |
| Cpu | RK3568,Cortex-A55 x 4, 2.0GHz, |
| GPU | ARM G52 2EE |
| RAM | 2 GB |
| Storage | 16 GB |
| System Andriod | 11.0 |
| Diagonal Size | 32” (81.22 cm) |
| Effective Display Area | 940.896(W)×529.254(H) mm |
| Pixel Pitch | 0.16335(H) ×0.49005(V) mm |
| Display Ratio | 16:09 |
| Brightness | 350cd/㎡ |
| Contrast Ratio | 1200:1 |
| Response Speed | 8ms |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Backlight Type | ELED |
| Viewing Angle | 178°(V)/178°(H) |
| Resolution | 1920(H) X 1080(V) |
| USB 3.0 | 2 |
| RJ45 | 1 |
| HDMI Out | 1 |
| DC In | 1 |
| AC Plug | 1 |
| Wi-Fi | 8022.11a/b/g/n; up 2.4G/ down 5G |
| Speaker | 2 X 5 W |
| Working Temperature | 0℃~40℃ |
| Storage Temperature | -20℃~60℃ |
| Power Consumption | ≤50W |
| Standby Consumption | ≤0.5W |
| Power Supply | 100-240V, 50/60Hz |
| Package Size | 1750 x 650 x 165mm |
| Gross Weight | 20–30 kg |
| Color | Black |
| Power Cable | 1 PC |
| Warranty | 1 Year carry in warranty |